۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۱

کمی آن طرف تر

رنج آدمی به دانسته هایش است هرچند شوق روزهای پیش رو سرخوشی را سبب می شود.
حسین اسماعیلی [ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۱ ]

امید و آرزوهای شیرین برای خود و بیشتر از آن برای فرزندانش پرده ای بر رنجهایی بیشمارش کشانده است و تبسمی ملیح بر صورتش نشانده است.


احسان [ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ ]

زندگی معاصر یعنی عجله برای رسیدن به جایی که بقیه مردم هم به سرعت درحال رفتن به سویش هستند ولی نمیدانند کجاست.شاید اندیشیدن به اینکه ایا امسال دشت روم چه قدر علف هایش بلند شده بسیار ارزشمندتر از اندیشیدن به اینکه امسال تاتو چه شکلی مد شده است باشد


مرتضی غفاری [ ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ ]

آدمها گاهی وقتها برمیگردند و به راه رفته ی خود نگاهی دوباره و چند باره می اندازند؛ در این بازگشت به واپس ها آنچه به باد رفته و آنچه فراموش شده، فرصت دوباره ای برای زیستن می یابد! سرخپوست ها برای ساکنین امروزی ایالات متحده، سامورایی ها برای مردم ژاپن، افریقای بکر برای جویندگان الماس، جومونگ برای مردمان کره،... و ما!؟ دربازگشت به لحظه ای قبل، به اندازه ی هزاران سال جابجا میشویم! چون آنقدر شانس آورده ایم که نمونه هایی از مردمان هزاران سال پیش خود را هنوز در کنار داریم! می تواند مادر بزرگ صد پشت واپس تر خودم باشد ... دوست داشتنی ست...


مهرداد [ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ ]

به هر چین اش هزار پیچ ؛ به هر پیچ اش هزاران رنج که دانسته هایش نه از کتاب که روزگارش آموزگاری کرده . در افقی که تو نظاره گر آنی اگر فقط به اندازه گام موری به پیش رو چشم داشتیم ؛ چرخ گردون برایمان رقص دیگری داشت .


مرتضی غفاری [ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ ]

در اولین مواجهه با این عکس دانستم که نژاد آدمی و پرنده ها یکی ست! جوری نشسته! انگار که کبوتری روی دیوار نشسته باشد!... حالتی بی پیرایه، بکر، با اندامی کاملا در هم فرورفته دارد.... زن های امروزی هر لحظه به دخترهاشان راست نشستن با گردن افراشته را یاداوری می کنند اما طرز نشستن این زن این فرضیه را به ذهن میاورد که شاید مفهوم و مصداق زیبایی در فرهنگ معاصر تغییر کرده باشد!
کاش عکسی از جوانی این زن در دسترس می بود. چشم راستش کمی به بیرون انحراف دارد و حالت لبهایش خنده ای همیشگی دارد. سوال اصلی من اینست که او در آن لحظه به چه می اندیشیده است؟


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
748676